جمع بندی از نظرات مراجع تقلید

با توجه به نظرات و احکام شرعی ارائه شده توسط مراجع محترم تقلید، چنین استنباط می شود که:

  • استفاده از دعاهای قرآنی و نقل شده از ائمه اطهار در زندگی روزمره خود اشکال شرعی ندارد.

 

  • یادگیری احضار جن و ارتباط با اجنه شرعا اشکال دارد و به فرموده قرآن کریم امری نامطلوب می باشد. اما برای دفع امراض ظاهرا ایرادی ندارد.

 

  • مراجعه به انواع فالگیر (قهوه، چای، ورق، پاسور و..) و پرداخت هزینه ای برای دریافت فال شرعا اشکال دارد اما یادگیری آن توسط خودتان و فالگیری صرفا برای خودتان اشکالی ندارد

 

  • آموختن و یادگیری علوم غریبه و متافیزیک مانند علم جفر، رمل و زیج‏ها و علوم دیگرى که از امور غیبى خبر می دهند بطور صحیح، اشکال شرعی ندارد

 

  • هرگونه سحر و جادو و طلسم نویسی حرام و گناه کبیره است. بویژه اگر آن سحر و جادو، از نوع شر و بد باشد. خداوند یکتا به شدت با این گونه افراد در دنیا و آخرت جبــــارانه برخورد خواهد کرد.                                                                                                                     (خواهران و برادران گرامی، استفاده از طلسم و دعا برای رسیدن به خواسته ها و امیالتان صحیح نیست، اگر صلاح خداوند به آن بود که به خواسته تان پاسخ اجابت میداد. سحر و جادوی شر و بد علیه بندگان خدا، گریبان گیر خودتان میشود، شما میبینید که اکثر دعانویسان خودشان دچار امراض و بیماری هایی هستند، اینها عذاب الهی است)

 

  • هرگونه مراجعه به افراد دعانویس، طلسم نویس (غیرقرآنی) که بابت آن از شما پول و هدیه دریافت میکنند شرعا حرام است و جایز نیست.

در نهایت میتوان گفت که خودتان برای خودتان فال بگیرید و ادعیه های معتبر برای خودتان انجام دهید و بخوانید تا به اذن خداوند یکتا به خواسته تان برسید. إن شاالله.   پول خود را حرام نکنید، هدر ندهید. کلاهبرداران را ثروتمند نکنید.

ما در اینجا ادعیه های معتبر را از کتب قدیمی و اصلی معتبر برای شما فراهم ساخته ایم. به شما یاد می دهیم دقیقا چگونه انجام دهید، فالگیران کار عجیب و سختی انجام نمیدهند که چنین پول های گزافی دریافت می کنند. خودتان برای خودتان انجام دهید هم حرام نیست و هم پولتان هدر نمی رود.

بیایید در فرهنگسازی جلوگیری از افراد سودجو و کلاهبردار همت کنیم.